کابینت و دکوراسیون چوبی

شرکت نوین سازان پویا با جدید ترین متریال روز و نیروی کار ماهر می تواند انواع طرح ها و متریال های چوبی را برای شما عزیزان طراحی کند .

کابینت، میز تلویزیون ، دراور ، انواع طرح های چوبی و دکوراسیون چوبی  

 

یکی از رایج ترین خدماتی که به منظور ایجاد تغییرات اساسی در آشپزخانه ها ارائه می شود طراحی و ساخت کابینت است. برای این منظور می توان به تعویض درها و رنگ و در ادامه تعمیرات و سرویس کلی اکتفاکرد که هم از نظر هزینه بسیار مقرون به صرفه تر است و هم در زمان کوتاه تری انجام می شود. هزینه طراحی و ساخت کابینت به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این مطلب کوتاه به آن می پردازیم.

طراحی کابینت آشپزخانه تنوع بی‌شماری دارد و بسیار سریع در حال تغییر است و هر چند سال یک بار مدها یا ترندهای تازه‌ای از سوی طراحان به بازار عرضه می‌شود. استفاده از متریال های متفاوت مثل چوب، MDF، های گلاس، سنگ گرانیت یا مرمر، وینیل و شیشه و فلز هر کدام مزایا، معایب و هزینه متفاوتی دارند. کابینت ممبران و های گلاس یا انواعی که با روکش چرمی تولید می‌شوند از جدیدترین مدلهای طراحی کابینت آشپزخانه می‌باشند. بسیاری از طراحی ها به دلیل شرایط و نقشه آشپزخانه انتخاب می‌شوند. در هر صورت معمولا مشتریان به دنبال استفاده حداکثری از همه فضاهای آشپزخانه چه در مورد کشوها و تعداد ویترین ها یا اندازه و ابعاد خود کابیت هستند و بدون در نظر گرفتن نظر متخصص رسیدن به چنین نیازی احتیاح به جستجوی زیاد دارد. 

تنوع دیگری که در مورد یراق آلات مورد استفاده قرارگرفته و مکانیزم های باز و بسته شدن کشوها و درهای کابینت وجود دارد و وجود انواع جک های کابینت و سینک‌های ظرفشویی گوناگون از جمله مواردی است که هم تصمیم گیری را برای سفارش دهندگان خانگی سخت می‌کند و هم هزینه های متفاوتی را برای آنها رقم خواهد زد. 

اولین عامل اثرگذار بر قیمت کابینت مساحت فضا و یا در واقع متراژ کار است که به روش خاصی محاسبه می‌شود.

 

اما یک متر کابینت به چه معناست. در این مورد باید توجه کرد که قیمت گذاری فقط به میزان متریال خام اشاره نمی‌کند و در حالت کلی یک متر کابینت شامل موارد زیر است:

  • یک متر یونیت زمینی و یک متر یونیت هوایی
  • یک متر صفحه کابینت
  • درب های یونیت ها
  • یک متر تاج، زیر چراغ و پاخور کابینت
  • یراق آلات استاندارد
  • ابزار آلات مورد نیاز

چوب، MDF، فلز

کابینت ها در طرح و بافت و رنگ بسیار متنوع طراحی می شوند و جنس ماده اولیه مهمترین عامل اثرگذار در قیمت گذاری است. بر همین اساس و با توجه به کیفیت ساخت و طراحی است که قیمت کلی طراحی و اجرای کابینت مشخص می شود. نکته دیگر در طراحی و سفارش ساخت کابینت انتخاب بین انواع متریالی است که به عنوان پیشخوان یا کانتر آشپزخانه استفاده می شود که با توجه به اینکه از یکی از انواع سنگ استفاده شود یا انواع مختلف چوب می تواند تاثیر زیادی بر قیمت کلی کار داشته باشد.

قفسه بندی

در انواعی از طراحی کابینت قفسه بندی با درهای شیشه ای نیز لحاظ می شود که نوع جعبه کابینت و اینکه شیشه چه ضخامتی داشته باشد و چند میل باشد و چه ابزار و یرا ق الاتی در اتصالات بکاربرده شود قیمت متفاوت خواهدبود. در ضمن در نظر داشته باشید که برای اینکه تحولی در دکوراسیون آشپزخانه ایجاد کنید هم گزینه رنگ کردن درهای قدیمی را پیش رو دارید و هم می‌توانید با تغییراتی در ظاهر یراق آلات بکار رفته در کابینت آشپزخانه تان که حالا قدیمی شده سر و شکل نو به آن بدهید و البته با صرف هزینه بسیار کمتر از طراحی و ساخت کابینت های جدید.